tel. 728 454 634
Firma OSA Warszawa
Jesteśmy do Państwa dyspozycji od
Poniedziałku do Piątku w godzinach od 10:00
do 18:00. Zapraszamy!

Aktualności - Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne?

Bardzo często zastanawiamy się, która opcja będzie dla nas lepsza. Odpowiedź nie jest prosta – zależy to od naszych potrzeb i oczekiwań. Zaletą, którą uświadczymy zarówno dzięki wersji wewnętrznej, jak i zewnętrznej, jest zwiększona prywatność. Jest to w szczególności przydatne, kiedy np. mieszkamy na parterze lub w domu graniczącym z wścibskimi sąsiadami. Nasi Klienci z powodzeniem używają ich również w innych budynkach, takich jak bloki czy apartamentowce, szczególnie jeżeli Wasz widok z okna to inny zamieszkały obiekt z oknami.

Rolety wewnętrzne

Oba warianty zapewniają ochronę przed nasłonecznieniem pomieszczenia, jednak rolety wewnętrzne robią to w inny sposób. Ich podstawowym zadaniem jest zablokowanie ciepła, które za wszelką cenę próbuje przemycić się do naszych pomieszczeń. Rolety wewnętrzne zapewniają półmrok w słoneczne, letnie dni i blokują napływ gorąca z zewnątrz.

Kolejnym dużym atutem są ich walory estetyczne. Dzisiejszy rynek oferuje całą masę nie tylko przeróżnych kolorów i wzorów, ale i specjalnych modeli wewnętrznych. Przykładowo, w naszym asortymencie znajdziecie m.in. rolety kasetowe, dzień-noc, rzymskie, czy fotorolety. Każda z nich prezentuje się inaczej – zależnie od naszych potrzeb możemy wybrać model, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Znajdziecie tu także modele dachowe – idealnie do pomieszczeń, w których negatywne oddziaływanie słońca jest szczególnie zauważalne w upalne dni.

Jak już wspomnieliśmy, wybór tego rodzaju wyrobów jest naprawdę duży, praktycznie nieograniczony. Co za tym idzie, mogą one stanowić również estetyczną dekorację okienną wybranego przez nas pomieszczenia. Są o wiele bardziej funkcjonalne od firan, czy zasłon, a prezentują się równie gustownie i stylowo (a czasami nawet bardziej). Zależnie od modelu, wyglądają bardzo dobrze zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych, jak i klasycznych.

Rolety zewnętrzne

Podobnie jak ich wewnętrzne odpowiedniki, rolety zewnętrzne mają zabezpieczyć dane pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem, z tym że w tym wypadku jest to ochrona na wyższym poziomie. Ich specjalna budowa oraz konstrukcja sprawia, że w lecie przyczyniają się do zredukowania temperatury nawet o kilka stopni! Modele zewnętrzne gwarantują ciemność nawet w najbardziej słoneczne, sierpniowe popołudnia, kiedy np. obejrzenie filmu, czy serialu w telewizji w pełnym słońcu jest praktycznie niemożliwe. Ich dodatkowym atutem jest również zabezpieczenie mebli przed promieniami UV, które w pełnym słońcu mogą zmienić swój kolor.

Modele zewnętrzne są przydatne nie tylko latem. Zimą przyczyniają się do zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Jak? W bardzo prosty sposób – ich izolacja sprawia, że zimą zapobiegają utracie ciepła z pomieszczeń. Co więcej, dbają również o to, aby zimne powietrze z dworu nie wtargnęło przez okna do środka. Dowolna regulacja temperatury o każdej porze roku to zdecydowanie ich największa zaleta.

Rolety zewnętrzne gwarantują także ochronę przed włamaniami. Specjalne modele antywłamaniowe zapewnią bezpieczeństwo naszym bliskim i odstraszą rabusiów przed potencjalną kradzieżą, czy wtargnięciem na naszą posesję. Modele zewnętrzne gwarantują także izolację akustyczną – dźwięki z zewnątrz nie są tak mocno słyszalne, nawet w mieszkaniach znajdujących się w ścisłym centrum ruchliwej ulicy.

Które wybrać?

Wprawdzie zamontowanie modeli wewnętrznych jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż instalacja ich zewnętrznych odpowiedników. Jednak decydując się na tańszą opcję, trzeba liczyć się z faktem, że nie zagwarantują one aż tak wysokiej ochrony – zarówno przed słońcem, wścibskimi sąsiadami, jak i rabusiami. Z drugiej strony rolety wewnętrzne prezentują się o wiele bardziej dekoracyjnie – będzie to na pewno opcja, którą chętniej wybiorą miłośnicy pięknych wnętrz.

Osobiście uważamy jednak, że najlepszą decyzją jest zamontowanie obu rodzajów systemów. Zależnie od aktualnej pory roku i naszego widzimisię możemy manipulować natężeniem światła w danym pomieszczeniu. Jeżeli kogoś odstrasza widok rolet zewnętrznych od środka zauważalny po ich opuszczeniu, to wtedy wystarczy równocześnie opuścić wewnętrzne – wilk syty i owca cała!

wróć
ROLETY - PLISY - ZASŁONY ZAMÓW BEZPŁATNY POMIAR