tel. 728 454 634
Firma OSA Warszawa
Jesteśmy do Państwa dyspozycji od
Poniedziałku do Piątku w godzinach od 10:00
do 18:00. Zapraszamy!

Aktualności - Montujemy moskitiery

Wybieramy moskitierę

Siatkowe osłony okienne, zapobiegające przedostawaniu się do wnętrza komarów, meszek czy much w ostatnich latach znacząco zyskują na popularności. Nic w tym dziwnego, to rozwiązanie niedrogie, które może zostać dodatkowo zamontowane na każdym właściwie oknie i otworze drzwiowym. Dzięki nim komfort życia w sezonie letnim znacznie się podnosi. A ich montaż w przypadku większości modeli może zostać wykonany samodzielnie, pomoc fachowca potrzebna jest w przypadku specjalistycznej moskitiery przesuwnej lub rozciąganej.

Jak wyglądają moskitiery?

Moskitiery składają się zazwyczaj z ramki aluminiowej lub wykonanej z PCV, na którą naciągnięta jest siatka o oczkach średnicy ok. 1 mm. Dzięki temu nawet najmniejsze owady nie przedostaną się do wnętrza domu czy mieszkania Najbardziej popularne są modele ramkowe o uniwersalnym zastosowaniu, wykonywane na indywidualne zamówienie, w podanym wymiarze.

Kolor ramki oraz siatki jest dowolny, najczęściej spotykane są warianty białe oraz szare. Całkiem czarne mogą powodować znaczne zaciemnienie otworu okiennego.

Wybierając moskitierę należy zwrócić szczególną uwagę na dokładność pomiaru otworu okiennego. Wysokość i szerokość skrzydła należy mierzyć razem z ramą. Najlepiej skorzystać z możliwości wykonania moskitiery na zamówienie, dokładnie pod wskazany wymiar.

Dostępne modele

Moskitiery mogą być zamontowane na każdym oknie, rozwiernym i rozwierno-uchylnym, a także dachowym, balkonowym czy przesuwnym. Występują w dowolnych rozmiarach, (często produkowane są również na wymiar), a w przypadku dużych powierzchni przestrzeń wystarczy wyposażyć je w dodatkowe wzmocnienie w postaci dodatkowej listwy przebiegającej przez środek konstrukcji. Dostępne są modele ramkowe, czyli kołnierzowe, a także rolowane i plisowane.

Istnieją także moskitiery tymczasowe, montowane za pomocą taśmy dwustronnej. Są tańsze, ale jednocześnie mają charakter raczej prowizoryczny i często muszą być wymienione na koniec sezonu.

Moskitiery drzwiowe

Siatki przeciw owadom mogą być montowane również na drzwiach balkonowych i tarasowych, a także wyjściowych. Dostępne są modele w ramie samozamykające się (wyposażone w specjalne zawiasy, które domykają moskitierę), a także montowane na stałych zawiasach albo przesuwne. Istnieją również moskitiery w postaci pionowych pasów siatki, montowanych na górnej listwie i wyposażonych w specjalne obciążenia na dole. Stanowią one praktyczne i skuteczne rozwiązanie latem, zwłaszcza w przypadku częstego otwierania drzwi.

Montaż moskitiery

Zamontowanie większości modeli nie wymaga pomocy fachowca, bez trudu można przymocować ją samodzielnie, zarówno na oknie, jak i na drzwiach. Sposób montażu zależny jest od użytego rodzaju zaczepów. Najbardziej powszechne są uchwyty obrotowe (cienkie blaszki, podobne do tych stosowanych w ramkach do zdjęć) lub magnesowe, które nie wymagają wiercenia otworów w ramach okiennych czy futrynach, dzięki czemu ich montaż jest bezinwazyjny, a po zdjęciu nie pozostawiają żadnych śladów. Istnieje również możliwość zamontowania ramy na stałe we wnęce okiennej lub wyposażenia jej w specjalną prowadnicę umożliwiającą podnoszenie i opuszczanie jak w przypadku rolety.

Warto pamiętać, aby przed zimą moskitierę zdemontować i dokładnie umyć za pomocą ciepłej wody z delikatnym detergentem.

wróć
ROLETY - PLISY - ZASŁONY ZAMÓW BEZPŁATNY POMIAR