tel. 728 454 634
Firma OSA Warszawa
Jesteśmy do Państwa dyspozycji od
Poniedziałku do Piątku w godzinach od 10:00
do 18:00. Zapraszamy!

Aktualności - Dlaczego warto mieć rolety?

Niezawodnym i praktycznym systemem osłonowym, który zapewni Ci wymarzoną prywatność, stłumi hałaśliwe dźwięki z zewnątrz, pięknie przyozdobi wnętrze Twojego domu oraz pozwoli zaoszczędzić trochę pieniędzy są rolety.

Wyróżniamy kilka różnych typów rolet, m.in.:

– rzymskie,
– dachowe,
– wolnowiszące,
– dzień noc,
– kasetowe,
– oraz zewnętrzne.
Ilość powodów dla których warto chociażby rozważyć montaż tego typu systemu osłonowego jest praktycznie nieograniczona, jednak my chcielibyśmy wspomnieć o kilku najważniejszych zaletach rolet, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Ochrona latem

Rolety, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne chronią przed promieniami słonecznymi, co znacznie niweluje nagrzewanie się pomieszczeń. Co za tym idzie, ich zamontowanie może również obniżyć potencjalnie wysokie rachunki za prąd – nie musisz inwestować w urządzenia mające na celu ochłodzić dane pomieszczenie, jak np. klimatyzatory, cyrkulatory oraz wentylatory. Rozwiązania tego typu pozwalają utrzymać we wnętrzach niską temperaturę oraz znacznie niwelują mrużenie oczu przed ostrymi promieniami słońca, które nieustannie wkradają się do niezabezpieczonych pomieszczeń.

Ochrona zimą

Systemy osłonowe tego rodzaju są także bardzo przydatne podczas jesienno-zimowych miesięcy, szczególnie kiedy temperatury za oknem spadają poniżej zera. Rolety zewnętrzne chronią przed utratą ciepła oraz zabezpieczają przed dostaniem się zimnego powietrza z zewnątrz. Oznacza to, że po ich zamontowaniu rachunki za ogrzewanie domu będą niższe niż przed montażem. Izolacja termiczna budynku gwarantuje, że inwestycja na pewno się zwróci. Jednak obniżenie kosztów ogrzewania domu to nie jedyna zaleta tego typu systemu – dodatkowo zapewniają one ochronę przed wiatrem, deszczem, gradem oraz śniegiem.

Ochrona prywatności

Nie można zapomnieć o ich podstawowej funkcji, jaką jest ochrona przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Zarówno modele zewnętrze, jak i wewnętrzne blokują widoki dostępne po drugiej stronie okna, szczególnie przy zapalonym świetle po zmroku Rolety zewnętrzne znacznie redukują hałas dochodzący z dworu – dzięki temu z powodzeniem korzystają z nich mieszkańcy obiektów położonych niedaleko dróg, z oknami od strony ulicy. Zewnętrzne modele antywłamaniowe gwarantują także bezcenne poczucie bezpieczeństwa chroniąc właścicieli przed nieproszonymi gośćmi.

Funkcja ozdobna

Możliwość własnej aranżacji to zdecydowanie jeden z największych atutów tego rodzaju produktów. Przykładowo, w asortymencie naszego salonu sprzedaży znajduje się ogromna ilość produktów w różnych typach, modelach oraz kolorach. Szeroki wybór rolet sprawia, że staną się one nie tylko praktycznym systemem osłonowym, ale i gustownym oraz stylowym elementem dekoracji każdego pomieszczenia. Tego rodzaju rozwiązania pięknie skomponują się zarówno w bardzo nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach. Co więcej, np. fotorolety mogą zostać głównym elementem wystroju salonu czy sypialni.

Inne zalety

Rolety wewnętrzne są szczególnie przydatne kiedy słońce przeszkadza w korzystaniu z różnego rodzaju urządzeń elektronicznych. Przykładowo, kiedy promienie słoneczne odbijają się w ekranie monitora komputera lub przeszkadzają w oglądaniu filmu w telewizji. Kolejnym atutem jest odgrodzenie od silnych promieni słonecznych – rażące słońce nie będzie problemem podczas pracy czy nauki. Są one również proste w utrzymaniu czystości – w odróżnieniu od popularnych zasłonek nie wymagają ani prania, ani prasowania. Co więcej, tego rodzaju rozwiązania są także łatwe i szybkie w montażu.

Jesteśmy przekonani, że ogromna ilość zalet rolet, ich funkcjonalność oraz możliwości aranżacji gwarantują, że znakomicie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, zarówno w domach i mieszkaniach, jak i obiektach użyteczności publicznej. Jeśli jednak nie jesteście do końca przekonani, to zapraszamy do kontaktu! Pomożemy dokonać odpowiedniego wyboru podczas zakupu. Zależy nam na zadowoleniu naszych klientów, dlatego zaproponujemy produkt, który spełni wszystkie Wasze oczekiwania oraz wymagania.

wróć
ROLETY - PLISY - ZASŁONY ZAMÓW BEZPŁATNY POMIAR