tel. 728 454 634
Firma OSA Warszawa
Jesteśmy do Państwa dyspozycji od
Poniedziałku do Piątku w godzinach od 10:00
do 18:00. Zapraszamy!

Aktualności - Zalety zastosowania rolet rzymskich

Tym, co natychmiast wyróżnia rolety rzymskie spośród innych osłon okiennych, jest ich niebanalny wygląd. Materiał samoczynnie układający się w stylowe zakładki sprawia, że nie musimy wprowadzać żadnych dodatkowych, dekoracyjnych modyfikacji, by uzyskać zachwycający efekt. Czy jednak na tym kończą się mocne strony tego wariantu? Oczywiście, że nie! Poznajcie jeszcze 7 innych zalet rolet rzymskich!

Osłona, która nie zabiera miejsca

Jeśli szukamy takiej okiennej dekoracji, która przylega jak najściślej do okna, to rolety zawsze będą najlepszym wyborem. Opcja ta wygrywa z zasłonami i firanami – zwłaszcza, jeśli szukamy osłony na okno, którego parapet zastawiony jest drobiazgami, lub też na okno tuż przy kuchence w kuchni. Delikatny materiał zasłonki może łatwo, przy najlżejszym powiewie, dostać się w zasięg ognia lub też zrzucić lekkie przedmioty z parapetu, natomiast sztywna i cięższa roleta rzymska przez cały czas będzie przylegać do ościeżnicy. Z tego powodu wariant ten sprawdzi się idealnie w kuchni – i właśnie jako osłona kuchenna był wykorzystywany najczęściej w początkach swojej popularności.

Obsługa jednym ruchem dłoni
Rolety rzymskie nie zahaczają o meble, nie wymagają także ciągłego poprawiania czy żadnej specjalnej techniki zwijania i rozwijania. Wszystko, co musimy zrobić, to pociągnąć za sznurek. Mechanizm w kasecie zadba o to, by materiał układał się równo, a eleganckie fałdki, stanowiące o urodzie tego modelu, pojawią się automatycznie, bez żadnej naszej ingerencji. Wykorzystując ten typ, możemy zapomnieć o skręcającej się tkaninie, nitkach wsuwających się w mechanizm czy też krzywym zawijaniu. System działa precyzyjnie, a my kontrolujemy go jednym gestem.

Osłona przed światłem i wzrokiem sąsiadów
O ile celowo nie zdecydujemy się na taki materiał, który ma prześwity, to rolety rzymskie zagwarantują nam najwyższy poziom prywatności. Sami decydujemy, ile okna chcemy odsłonić, dzięki czemu możemy wpuścić do wnętrz trochę światła, a jednocześnie bardzo dokładnie zasłonić się przed ciekawskimi spojrzeniami. Stworzenie w pokoju efektownego półmroku także nie będzie stanowić żadnego problemu.

Najlepsza ochrona przed słońcem
Rolety rzymskie to rozwiązanie dla tych osób, którym w ciągu lata zależy na tym, by utrzymać we wnętrzach niską temperaturę i nie dać słońcu dostępu do wnętrza domu. Jeśli nie chcecie już więcej mrużyć oczu pod wpływem ostrego blasku, wpadającego do środka przez prześwity w firankach czy zasłonkach – ten produkt jest dla Was.. W zależności od materiału, jaki wybierzecie, możecie uzyskać efekt całkowitego zaciemnienia – wystarczy tkanina o dużej gęstości. Promienie słoneczne się przez nią nie przedostaną. Unikniemy plam słońca na podłodze i zaznamy wreszcie choć małej ulg w domowym cieniu.

Gotowość do prania w kilka sekund
Jako producenci zadbaliśmy o to, by rolety rzymskie nigdy nie przysparzały użytkownikom problemów. Dlatego, gdy nadejdzie czas prania materiału, będziecie Państwo zaskoczeni, jak łatwo można go odłączyć od prowadnicy. Mechanizm i tkanina to elementy zupełnie niezależne, dlatego nie trzeba niczego rozmontowywać czy rozkręcać. Wystarczy zdjąć, włożyć do pralki, a potem znowu rozwiesić – a wszystko to bez żadnego wysiłku.

Duże możliwości aranżacji
Nie bez powodu projektanci wnętrz pokochali rolety rzymskie. Efektowny sposób układania się zakładek sprawia, że są dekoracją, która sama w sobie robi wrażenie. Do tego praktycznie dowolne możliwości wyboru materiał sprawiają, że bez problemu dobierzemy wygląd dekoracji do wystroju danego wnętrza.

Dopasowanie nie wymaga wysiłku
Ostatnią zaletą, związaną już nie tylko ogólnie z danym typem osłon okiennych, ale konkretnie z roletami rzymskimi od firmy Osa, jest wyjątkowa prostota dopasowania i montażu. Jeśli mieszkacie na terenie Warszawy – bezpłatnie dokonamy pomiarów, dzięki czemu przygotujemy dla Was wyjątkowe warianty idealnie dopasowane do Waszych okien. Zajmiemy się też ich montażem!

Znacie już 7 powodów, dla których warto zainteresować się roletami rzymskimi. Nie zwlekajcie więc – zamówcie bezpłatną konsultację!

wróć
ROLETY - PLISY - ZASŁONY ZAMÓW BEZPŁATNY POMIAR