tel. 728 454 634
Firma OSA Warszawa
Jesteśmy do Państwa dyspozycji od
Poniedziałku do Piątku w godzinach od 10:00
do 18:00. Zapraszamy!

Aktualności - Okienne osłony przeciwsłoneczne Warszawa

Po zimie wszyscy jesteśmy spragnieni światła i ciepła promieni słonecznych, wkrótce jednak ich nadmiar staje się zwykle co najmniej uciążliwy. Dlatego warto zainwestować w systemy osłon przeciwsłonecznych w domu czy mieszkaniu. Wybór dostępnych rozwiązań jest ogromny, a szeroka rozpiętość cenowa oraz bogaty gama rozmiarów, kolorów i systemów montażu oraz sterowania pozwala dobrać system optymalnie dopasowany do architektury konkretnego budynku oraz do potrzeb i oczekiwań jego mieszkańców.

 

Przeciwsłoneczne osłony zewnętrzne:

  •  rolety zewnętrzne: solidne, wytrzymałe, mogą być wyposażone w system automatycznego otwierania i zamykania
  •  okiennice: rozwiązanie tradycyjne, pełne staroświeckiego uroku, sprawdzające się zarówno w budynkach klasycznych i rustykalnych, jak i w nowoczesnych projektach. Obecnie produkowane są z drewna, ale także z PCV lub z aluminium, w wariantach uchylnych lub przesuwnych na specjalnej szynie.
  •  markizy: stosowane są przede wszystkim na balkonach i tarasach. Dostępne są modele wyposażone w czujniki nasłonecznienia i rozkładane automatycznie. Istnieją również specjalne markizy na okna dachowe, do których trudno jest dobrać inną ochronę zewnętrzną.

Warto zwrócić uwagę, że rolety zewnętrzne oraz okiennice mogą również spełniać one również funkcje dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowego.

 

Przeciwsłoneczne osłony wewnętrzne:

  • rolety: stanowią najbardziej popularną osłonę okienną. Mogą być sterowane manualnie lub automatycznie, a także zdalnie i dostępne są w ogromnej gamie kolorów, wzorów, faktur, typów tkanin o różnym stopniu przejrzystości i rozmiarów.
  • plisy: nowoczesne rozwiązanie, które funkcjonalnie przypomina tradycyjne rolety, a wizualnie – żaluzje, dostępne w różnych wariantach, także w połączeniu różnych kolorów i faktur, pozwalają na zasłonięcie dowolnego fragmentu szyby.
  •  żaluzje pionowe (verticale): minimalistyczne i proste, idealne do wnętrz nowoczesnych oraz biurowych.
  •  panele okienne: bardzo eleganckie i modne, półprzepuszczalne, zatem chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem tylko do pewnego stopnia
  •  folie samoprzylepne: z różnego rodzaju nadrukami lub perforacją, działają na zasadzie lustra weneckiego – w dzień (mimo ochrony) widzimy to, co na zewnątrz, po zmroku tylko nadruk na folii.

 

Nie posiadają one właściwości antywłamaniowych, ale łącząc w sobie walory funkcjonalne i estetyczne stanowią efektowną ozdobę okna i całego wnętrza domu. Warto zatem starannie dobrać ich wzór i kolorystykę, aby współgrały z aranżacją wystroju pomieszczenia.
Dostępne są również specjalne szyby antyrefleksyjne, które wyglądają niemal jak te tradycyjne, ale chronią przed słońcem, dzięki pokryciu zewnętrznej strony warstwą srebra, która odbija promienie słoneczne niczym lustro. Oczywiście nie jest to rozwiązanie tanie, a poza tym jego wybór musi zostać wykonany już na etapie zakupu okien. Zaletą jest jednak przejrzystość oraz lekkość i świetnie sprawdza się w przypadku przeszkleń o sporej powierzchni, zwłaszcza skierowanych w stronę południową.

Jeśli chodzi o osłony przeciwsłoneczne, warto zwrócić uwagę na fakt, iż ograniczając dostęp promieni słonecznych i zacieniając wnętrze pozwalają na obniżenie kosztów wentylacji i klimatyzacji latem. Wiele z nich (szczególnie rolety zewnętrzne), sprzyja optymalizacji kosztów eksploatacji budynku również zimą. Dzięki właściwościom izolacyjnym, ograniczają wymianę ciepła, zatrzymując je wewnątrz, co zapewnia oszczędności w zakresie ogrzewania.

wróć
ROLETY - PLISY - ZASŁONY ZAMÓW BEZPŁATNY POMIAR